Jak się zmotywować do rozrywki z nadwagą

Zbędne kilogramy powodują, że nasz stan ducha ulega pogorszeniu. Dopada nas apatia , odrętwienie i obojętność do wszystkich aktywności życiowych. Odmawiamy spotkań z przyjaciółmi. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co powiedzą o nas obcy. Warto zatem coś z tym zrobić. Najważniejszym działaniem prowadzącym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to między innymi nowa spódnica, nowe spodnie, wyjazd w wymarzone miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze lepsze zdrowie, komplement przyjaciół czy adoracja w oczach innych ludzi . W jaki sposób więc zmotywować się do walki z nadwagą?

schöne weihnachtssprüche

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim celem. Zastanów się co powoduje u Ciebie tak wielką chęć walki z otyłością?

2. Zezwalaj sobie na drobne potknięcia. Każdy je ma. Droga do osiągnięcia marzenia nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie Twoje życie w momencie gdy osiągniesz sukces. To pozwoli Tobie przeżyć w decyzji.

4. Chwal siebie i nagradzaj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie łakociami. Kup sobie bilet na koncert, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Znajdź kolegę, z którym możesz konkurować. Waszym postanowieniem będzie, kto prędzej pozbędzie się kilka kilogramów. Ściganie się przeważnie pomaga wytrwać i osiągnąć sukces.

Nie zapomnij, że nawet jeśli po raz pierwszy zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją drogę po raz kolejny.