Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to istotne przeżycie dla każdego malca. Przede wszystkim dlatego rodzice muszą postarać się, aby był to dzień niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak zatem warto przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, aby na imprezie pojawili się w stosownych przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na strojach, ale zdecydować się także na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także zabawy muszą nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na konkretny temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

geburtstag wünschen

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest stosowne udekorowanie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym rozwiązaniem może być także zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko dobrze smakują, lecz również wyglądają wyjątkowo ładnie). Dobrze zapewnić również na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – dobrze przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy podczas imprezy odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe dobrze podać dzieciom także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej zabawy. Wbrew pozorom dobrze zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko ma zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na przyjęcie.