Jak zaplanować ścianę nad piwnicą

Urządzenie swojego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim rozpoczniemy planowanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga mądrego rozwiązania. Nie obejdzie się bez śledzenie portali o tematyce wnętrzarskiej oraz oglądanie aktualnych magazynów.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej istotne składniki wystroju mieszkania. Przykładem jest przestrzeń znajdująca się nad schodami.

Warto odpowiednio ją zaplanować, bo większość z mieszkańców będzie oglądać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pierwszy rzut oka bezużytecznej przestrzeni jest stworzenie swojego rodzaju ściany wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą familijne zdjęcia. Najlepiej wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde wejście po schodach będzie przywodzić na myśl miłe wspomnienia.W wielu domach nie ma odpowiedniego miejsca, żeby wystawiać pamiątkowe zdjęcia.

Dobrym pomysłem na urządzenie przestrzeni na klatce schodowej może być umieszczenie na niej dostosowanej do miejsca fototapety. Świetnie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Interesujący wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Stworzysz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na włoską uliczkę czy uroczą leśną ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie rozwiązania, weź pod uwagę praktyczne oświetlenie na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

special birthday wishes